שלומוביץ IP נוסד בשנת 2000 על ידי נח שלומוביץ, מבכירי משפטני הקניין הרוחני בישראל אשר שימש כסגן רשם הפטנטים במשרד המשפטים, וכחבר צוות המומחים של האו”ם לקניין רוחני במשלחת הכלכלית לאירופה.

שלומוביץ IP מאופיין במתן פתרונות ייחודיים, המותאמים ונתפרים אישית לפי נתוני הסביבה העסקית והטכנולוגית, שירות זה מתמקד באופן ישיר ויצירתי בצרכים, האינטרסים המטרות והבעיות של הלקוח ומוצא את התמהיל המיוחד שיהווה מענה כולל בתחום הקניין הרוחני.

שלומוביץ IP מונחה על ידי האמונה באבחון ובחירה של הפתרון המתאים לכל לקוח בהתאם לצרכיו ולהשפעות של הסביבה העסקית והטכנולוגית בה הוא פועל או מתעתד לפעול. כשם שאין אמצאות דומות כך מגיע לכל לקוח טיפול ייחודי ואישי.

שלומוביץ IP מתבסס על ידע וניסיון עתיר שנים ומציע את הפתרון המושלם לבניית ושמירת נכסי קניין רוחני, בדבבד עם היכולת להתמודד מול מתחרים הטוענים לקנין רוחני שאינו מגיע להם.

Click here to learn more

עו”ד נח שלומוביץ, שהתפרסם כסגן רשם הפטנטים, הוא מהמשפטנים המובילים בישראל בתחומי הקניין הרוחני.

את ההחלטה להתמקד בדיני הקניין רוחני קיבל עו”ד שלומוביץ כבר בראשית שנות התשעים, כשבמקביל ללימודי המשפטים באוניברסיטת בר אילן, גם ניגן גיטרה בס במספר הרכבי רוק ואף התוודע מקרוב לתעשיית הקולנוע. היה זה, דווקא, העיסוק במוסיקה ובקולנוע שדחף את שלומוביץ להתעניין בזכויות יוצרים ולמקד את הקריירה המשפטית שלו בתחום.

לאחר התמחות ועבודה כעורך דין בפירמה מסחרית, בה ניהל את ענייני הקניין הרוחני, פנה בשנת 2000 עו”ד שלומוביץ לדרך עצמאית והקים את המשרד הנושא את שמו שלומוביץ IP. תוך שנים ספורות צבר עו”ד נח שלומוביץ מוניטין רב כבר-סמכא בדיני קניין רוחני, זכויות יוצרים פטנטים וסימני מסחר. בין השנים 1999-2004 היה עו”ד שלומוביץ חבר בועדת החקיקה לקניין רוחני של לשכת עורכי הדין. בסופו של דבר, המוניטין בתחום הקניין הרוחני, הוביל אותו בשנת 2003 להתמנות לכהונה של פוסק בקניין רוחני באגף הפטנטים במשרד המשפטים (תפקיד שיפוטי המקביל לשופט מחוזי).

בהמשך התמנה עו”ד שלו שלומוביץ גם לתפקיד הבכיר של סגן רשם הפטנטים. הוא כיהן בתפקיד במשך 7 שנים (2011- 2004) במהלכן פסק במאות תיקים .

במסגרת כהונתו כפוסק קניין רוחני וסגן רשם הפטנטים דן עו”ד שלומוביץ במספר רב של הליכים בנושאי הקניין הרוחני, ובין השאר התנגדויות לפטנטים בתחומי הפארמה, האלקטרוניקה והמחשבים, תיקי סימני מסחר ותיקי מדגמים. חלק מפסיקותיו היו תקדימים שהפכו להלכות. בתפקידו כסגן רשם הפטנטים היה עו”ד נח שלו שלומוביץ שותף משמעותי למספר תהליכים ארגוניים וניהוליים. בין היתר, נטל עו”ד שלו שלומוביץ חלק פעיל בהפיכת האגף לרשות הפטנטים (רשות, שמאז, פועלת כגוף ביצועי ראשון מסוגו בשירות המדינה). הוא היה שותף לקליטה והכשרה של עשרות בוחני פטנטים ולהפיכת הרשות למרכז בחינה וחיפוש בינלאומי המוכר ע”י האו”ם.

במסגרת הפעילות הבינלאומית כיהן עו”ד שלו שלומוביץ כחבר בצוות המומחים לקניין רוחני, של המשלחת הכלכלית של האו”מ לאירופה; תפקיד אותו מילא עד להשלמת הפעילות של הצוות. בנוסף, שימש עו”ד שלו שלומוביץ כמרצה מן החוץ לקניין רוחני בפקולטה למשפטים של האוניברסיטה העברית וכמרצה לזכויות יוצרים והיבטים משפטיים של תעשיית המוסיקה במכללה למוסיקה ‘הד’. הוא בעל תואר בוגר במשפטים מאוניברסיטת בר אילן ותואר מוסמך במשפטים מהאוניברסיטה העברית.